Ana Sayfa

Sosyal Yardımlar

 
 

GELENEKSEL RAMAZAN AYI UYGULAMALARI

Ayhan Şahenk Vakfı'nın Kurucusu ve Onursal Başkanı merhum Ayhan Şahenk'in sağlığında başlattığı geleneksel ramazan ayı uygulamaları devam ediyor.

Vakıf bu çerçevede Niğde Merkezde Valilikle işbirliği yaparak 1000 aileye, Niğde'nin ilçeleri Bor, Ulukışla, Altunhisar, Çiftlik, Çamardı'nda ise Kaymakamlıklarla işbirliği içinde her ilçeye 300 olmak üzere toplam 2500 koli kuru gıda yardımını ramazan ayı başlamadan ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

İçlerinde çay, şeker, peynir, zeytin, reçel gibi kahvaltılıkların yanı sıra çeşitli bakliyat ürünleri ve sıvı yağların olduğu koliler vakıf personelinin gözetiminde dağıtıldı.

Diğer taraftan, Niğde Merkezde kurulan "iftar sofrası" ise her yıl olduğu gibi bu yıl da ramazan ayının ilk gününden itibaren konuklarını ağırlamaya başladı. İftar sofrasının ilk gününe Niğde Valisi, Niğde Belediye Başkanı, Milletvekilleri, Jandarma Komutanı ve Emniyet Müdürü de konuk oldular.

Ramazan ayı boyunca, günde ortalama 2500 kişinin yararlandığı uygulamada, her gün 11:00 – 15:00 saatleri arasında yemek kapları ile gelenlere aile bireylerinin sayısına göre yemek verilmektedir. Daha sonra salon,  iftarlarını açacak kişileri ağırlamak üzere hazırlanmaktadır.

Bu uygulama ile ramazan ayı içinde ortalama 75 bin kişinin iftar sofrasına konuk edilmesi planlanmıştır.