Ana Sayfa

Sağlık

Resmi Sağlık Kuruluşlarına Tıbbi Cihaz Yardımı

Gezici Sağlık çalışması projesinin sona ermesinden sonra sağlık araçlarından çıkarılan tıbbi cihazlardan göz sağlığı ile ilgili olanlar sarf malzemeleri ile birlikte Niğde Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine; genel muayene ile ilgili tıbbi cihazlar, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığı ile Spastik Çocuklar Eğitim Merkezi ve İzzet Baysal Huzurevi’ ne bağışlandı.

 

 

 

Odyoloji Kliniği

Niğde Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, KBB Polikliniğinde Odyoloji Kliniği kuruldu ve gerekli tıbbi cihazlarla donatıldı.

Her türlü işitme değerlendirme, tanı ve tedavisinin yapılabildiği, biyonik kulak ameliyatı da gerçekleştirilebilen klinikte her yaş aralığındaki hastalara hizmet verilebilecektir. Tetkik ve tedavilerini başka illerde yaptırmak zorunda kalan hastalar sağlanan bu imkanlarla artık Niğde’de tetkik ve tedavilerini yaptırma imkanına kavuşmuş oldu.

Hastaneye ayrıca acil durumlarda kullanılmak üzere 7 adet defibratör, 3 adet acil yardım çantası, tansiyon aleti, pansuman seti ve çeşitli tıbbi malzemeler de bağışlandı.